TTM kursuste kalender / TTM calendar of courses

märts
29
R
2019
MATERIA MEDICA (FARMAKOLOOGIA) – ANU ROOTALU @ Sorig Khang Estonia - Väluste school
märts 29 @ 09:00 – märts 31 @ 18:00

RavimidMateria medica(Farmakoloogia 1) 3-päevane kursus 29.-31. märtsil 2019 Väluste koolis.

Sissejuhatav kursus tiibeti farmakoloogiasse, kus tutvustatakse tiibeti retseptides enamkasutatavaid taimseid, mineraalseid ja loomseid ravimkomponente, nende toimeid, omadusi ja kasutusviise. Kursuse läbimine on eelduseks tulevikus farmakoloogia edasijõudnute kursusele pääsemiseks, kus õpitakse juba tiibeti retseptuuri.

Kursus on mõeldud ennekõike Tiibeti Meditsiini nelja aastasel õppel osalejatele, kuid osaleda võivad ka need huvilised, kes on läbinud vähemalt juurtantra või kunje 1 kursuse.

Kursust juhendab Anu Rootalu-Wachsmann

Registreerumine enne 04. Märtsi on 130 EUR, peale  seda 150 EUR.

Ööbimise eest kohapeal sobilik annetus. Toitlustus kolm korda päevas (lihtne taimetoit) 10 EUR.

——————————————

Materia medica (Pharmacology 1) 3-day course from 29th until 31st March 2019 at Väluste school.

Introductory course of Tibetan pharmacology, that introduces the most used herbal, mineral and animal medicinal components in Tibetan recipes, their effects, characteristics and ways of use. If you decide to pass this course in the future you will be able to go to advanced pharmacology, where we’ll dive into Tibetan recipes.

This course is first and foremost meant for Tibetan Medicine four year learning programme’s students, but the people interested, who have at least passed root tantra or Ku Nye 1 course can also participate.

Anu Rootalu-Wachsmann will be the teacher of the course.

Registration before 4th of March costs 130€ and after this date 150€.

For staying the night a suitable donation. Catering is three times a day (simple vegetarian food) 10 €.

 

REGISTRATION FORM
[CognitoForms id="62"]

apr.
13
L
2019
MANTRARAVI JÄTKUKURSUS
apr. 13 @ 10:00 – apr. 14 @ 18:30
MANTRARAVI JÄTKUKURSUS

Kursus on ennekõike mõeldud neile, kes on osalenud mantraravi algkursusel, sel korral jätkame poolelijäänuga. Sügava motivatsiooni ja huvi korral võivad liituda ka need, kes õpetust pole varem saanud.

Koolituskava:

10:00-13:00 – koolitus
13:00-14.30 – lõunapaus
14:30-18:30 – koolitus

Soovitav annetus 40 EUR päev

Osalejad toovad oma enda mala (palvehelmed).

Tasumine:

 • sularahas
 • pangaülekandega: MTÜ Eesti Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia, SEB a/a EE601010220215443222

ÕPETAJA:

Drukmo Gyal Dakini – Sorig Khangi rahvusvaheline õpetaja, tiibeti mantralaulja, tiibeti meditsiini tõlk. Ta sündinud Kirde-Tiibetis Amdos Tiibeti joogide perekonnas, kus ta hakkas mantra ja meeleharjutustega tegelema juba lapseeas.

2008. aastast on ta tegelenud mantralaulmisega. 2014. aasta alguses kolis ta Euroopasse, et töötada Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Instituudis Sorig Khang International. See on üks suurimaid Tiibeti meditsiini akadeemiaid Läänes, selle asutaja on Dr Nida Chenagtsang.

Läänes oleku ajal on ta avaldanud 5 Tiibeti tervendavate mantralaulude albumit koos erinevate muusikutega kõikjalt maailmast. Ta on reisinud paljudes riikides, andes kontserte, avalikke kõnesid, töötubasid, retriite ja kursusi joogast meditatsioonist ja Tiibeti välistest teraapiatest (massaaž, akupunktuur jne).

Üldine mantraravi kirjeldus

Tiibeti mantraravi (TMR) on võimas tervendamise vorm, mis kasutab puhta vibratsiooni energiat – heli – et ravida peenenergia häireid. Sellisel viisil saame ravida haiguste ja probleemide juurpõhjust, selle asemel et lihtsalt leevendada sümptomeid.

Kursusel käsitletavad mantrad pärinevad iidsetest tiibeti meditsiini ja vaimsetest traditsioonidest. Need põhinevad kõikide fenomenide vastastiksõltuvuse filosoofial.

Neid on lihtne kasutada: need on tõeliselt tõhusad ja lihtsasti kättesaadavad kõigile – sõltumata vanusest, soost, etnilisest või vaimsest taustast.

Tiibeti mantraravi võib kasutada ainsa tervendamismeetodina kui ka koos teiste raviviisidega. On välja toodud, et sel on sügav tulemuslik mõju krooniliste haiguste ravis. Tegelikult on ravimiseks sadu erinevaid mantraid. Mõned mantrad on spetsiifiliste probleemide jaoks, näiteks:

 • kõhulahtisus
 • oksendamine
 • kõhukinnisus
 • viirused
 • gripp
 • põletik
 • vistrikud
 • luumurd
 • sünnitus
 • lahtise haava veritsus

Samuti on mantraid, mis tegelevad üldisemate probleemidega, näiteks:

 • täisorganite häired (süda, kopsud, maks, põrn, neerud)
 • õõnesorganite häired (sapipõis, sool või käärsool)
 • tajuorganite häired (nägemine, kuulmine)
 • valu leevendamine

On ka mantraid, mis aitavad tasakaalustada kolme nyepat (energiat): tuul, sapp ja lima. Tiibeti meditsiinis käsitletakse kolme energiat kui kolme peamist kehaenergiat; haigused ilmnevad, kui need kolm energiat on tasakaalust väljas.

On ka mantrad „100 haiguse jaoks“. Tiibeti meditsiini järgi on need haigused lihtsalt variatsioonid erinevatest põhienergia häiretest. Neil mantratel on võime aidata tervendada erinevate probleemide korral; nad on tõhusad nii keerukate haiguste kui ka nende osas, mille põhjus on teadmata.

Eelmisel korral võtsime läbi allpool toodut, jätkame seal, kus pooleli jäime.

Tiibeti mantraravi Tase 1 programm:

 • tiibeti mantraravi päritolu
 • mantrate kasutamine ravimaks konkreetseid häireid
 • juhised, kuidas kasutada malat (palvehelmeid)
 • üle 90 mantra suuline väeülekanne

Kursusel osalemiseks, palun täida allolev vorm!

[CognitoForms id="63"]

mai
4
L
2019
Dr. MACHIKU TTM ÕPETUSED EESTIS 2019 / Dr.MACHIK TTM TEACHINGS IN ESTONIA 2019 @ Sorig Khang Estonia - Väluste school
mai 4 @ 09:00 – mai 19 @ 18:00

Pulse analys     Urine analys

Kursuse sisu:
15 intensiivse päeva jooksul jagab dr Machik meiega oma üle 30 aasta kogemusi uriini ja pulsianalüüsis ning günekoloogias, võtab läbi NELJA TANTRA põhisisu ning jagab samuti hinnalisi teadmisi, mida ta on kogunud oma õpetajatelt ja kogemustest. Seda kursust palus dr Nida Chenatsang, soovides, et kõik Sorig Khangi õpetajad ja õpilased süvendaksid oma teadmisi diagnoosiõpingutes.

4.-8. mai – Tiibeti meditsiini pulsilugemine on jaotanud 13 ossa. Tiibeti arsti jaoks pulsilugemine on väärtuslik informatsiooniallikas, sest pulss on nagu sõnumitooja arsti ja patsiendi vahel. Pulsi lugemiseks on tähtis, et patsient oleks võimalikult hästi puhanud. Arst paneb nimetis-, keskmise ja kolmanda sõrme arterile. Iga sõrme vahel on ühe riisitera suurune vahe ning sõrmed on aetatud poole sentimeetri kaugusele randmepiirist. Arst kasutab mõlemat kätt pulsi uurimiseks; meespatsientidel loetakse esimesena vasakut käerannet, naispatsientidel alustatakse paremast käest.

9.-13. mai – Tiibeti meditsiini uriinianalüüs on jagatud 8 ossa: arst uurib uriini värvi, auru, lõhna, mullikesi, setet ja kattu. Uriinivärvi määravad tarbitud toit ja jook, aastaajad ja haigused.

15.-19. mai – rLung (tuule) kehaenergia häired lähtuvalt Tiibeti traditsioonilisest meditsiinist
rLung (“tuul”) kehaenergia häireid peetakse kõikide haiguste peamisteks põhjusteks ning läänemeditsiin klassifitseerib seda kui “psühhosomaatiline” haigus. Dr. Machik järgib Gyushi-t ning õpetusi oma õpetajatelt, et selgitada rLungi häireid ning nende seotust kehaga. Samuti, et uurida selle osakaalu nii “vaimsete haiguste” tekkes kui ravis.
Kursuse jooksul selgitab Dr Machik ka günekoloogilisi haigusi, mis on põhjustatud rLungi häiretest.

Minimaalne eeltingimus kursustel osalemiseks:
Tiibeti Välises Teraapias, tase 1
Juurtantra

[caption id="attachment_23157" align="alignleft" width="300"]Picture is taken at the clinic of Dr Machic Picture is taken at the clinic of Dr Machic[/caption]

Kes on dr Machik?

Dr Machik on vanemarst ja professor Amdos, Kirde-Tiibetis. Ta alustas traditsioonilise tiibeti meditsiini õpinguid 1983. aastal koos dr Jigmega. Seejärel astus Lhasa Meditsiini Ülikooli aastal 1989. Pärast 5 aastat õpinguid Tiibeti meditsiinikolledžis, naases dr Machik Amdosse, et töötada arstina Malho haiglas, kus ta on töötanud ja õpetanud viimased 30 aastat. Tema meditsiiniliin põhineb Chagpori meditsiinikoolil, hõlmates nii ajaloolist Zur kui ka Jangi traditsiooni, ehkki keskendub varasemale. Tema põhivaldkond on reuma ja artriidiravi.


Kursusetasu:

750€ 15 päeva (uriini, pulsidiagnostika ja rLung (tuule) häired)
270€ 5 päeva (üks teemadest)

Majutus:
Ööbimine Väluste koolis või vajadusel selle lähistel:
Voodikohta jagatud toas koos voodipesuga 3€/öö (meil on piiratud kogus voodeid, esimesena tasunud saavad voodikohad)
Suures saalis oma magamiskotis magaine: 2€/öö
Väljas oma telgis: tasuta
Võite ööbida ka majutusasutustes lähipiirkonnas
Toitlustus:
5 päeva, 3 toidukorda päevas: 50€
10 päeva, 3 toidukorda päevas: 100€
14 päeva, 3 toidukorda päevas: 150€

Kontakt:
Olev Poolamets (+372 56622588): eesti ja inglise keeles
Madis Seinberg (+372 56909186): eesti ja inglise keeles
Drukmo Gyal (+37258981822): inglise keeles

Email: attmestonia@gmail.com


Pulse analys     Urine analys

Dr.MACHIK TTM TEACHINGS IN ESTONIA 2019

Course Intent:
Dr.Machik will use 15 intensive days to share with us his 30+ year experiences on urine, pulse analysis and gynecological disorders, he will go through the core content in FOUR TANTRAS as well as all the precious notes he collected from his teachers and his own experiences.
This course was requested by Dr.Nida Chenatsang, wishing all the Sorig Khang Teachers and Students could get further development in diagnosis studies.

4-8 may – In Tibetan medicine pulse reading is divided into thirteen sections. For the Tibetan physician the art of pulse reading provides an invaluable source of information because the pulse is like a messenger between the doctor and the patient. To read the pulse it is very important for the patient to be as rested as possible. The physician places the index, middle and third fingers on the radial arteries. The space between each of the three fingers is the width of a grain of rice, and the fingers are placed half an inch from the crease of the wrist. The physician uses both hands to examine the pulse; the left wrist of a male patient is read first, whilst for the female patient it is the right wrist which is read first.

9-13 may – Tibetan medicine urine analysis is divided into eight sections; the physician examines the colour, vapour, odour, bubbles, sediments and albumin of the urine. The colour of the urine is determined by the intake of food and drink, seasons and diseases.

15-19 may – rLung disorder according to Traditional Tibetan Medicine

rLung (“wind”) functions as a mode of explanation for what Western medicine regards as “psychiatric” illness, Dr.Machik will strictly follow Gyushi and notes from his teachers about rlung and its relationship to body and mind, in order to examine its role in the causation and treatment of various forms of “mental illness”. Meanwhile he will explain some gynecology cases that are related to rLung disorders.

[caption id="attachment_23157" align="alignleft" width="300"]Picture is taken at the clinic of Dr Machic Picture is taken at the clinic of Dr Machic[/caption]

Who is Dr.Machik?
Dr. Machik is a senior doctor and professor in Amdo, Northeastern Tibet. He began studying Traditional Tibetan Medicine in 1983 with Dr. Jigme, then went to the Medical University in Lhasa from 1989. After completing the 5 years training in the Tibetan medical collage, Dr. Machik returned to Amdo to work as a doctor in Malho hospital, where he has practiced and taught for over 30 years. His medical lineage is based on the Chagpori medical school, incorporating both of the historical Zur and Jang traditions, yet focusing on the former. Clinically, his specialty is in the treatment of rheumatism and arthritic conditions.

Course Fee:

750€ for 15 days (Urine, Pulse Reading and rLung disorders)
270€ for 5 days (One of the subjects)

Lodge:
Sleeping will be arranged inside or nearby Väluste school:
Single Bed in shared rooms with clean sheets and warm quilts prepared: 3€/night (we have limited beds, whoever pays firsts, gets the bed first.)
Sleeping in the Big hall with one’s own sleeping bag: 2€/night.
Sleeping in One’s own Tent in the Yard: Free
If Väluste is not your option, we can help to arrange hotel in nearby Town (20kms) away.

Food and drinks:
For 5 days, 3 meals/day: 50euros
For 10 days, 3meals/day: 100euros
For 15 days, 3 meals/day: 150euros

Contact:
Olev Poolamets (+372 56622588)
Madis Seinberg (+372 56909186)
Drukmo Gyal (+37258981822)

Email: attmestonia@gmail.com

[CognitoForms id="60"]