Tiibeti teraapiate päevEesti Tiibeti Meditsiini Akadeemia (Sorig Khang) korraldab 30. juunil Väluste koolimajas, Viljandimaal tiibeti iidseid teraapiaid tutvustava päeva.

 


PÄEVAKAVA:

10:00 – 11:00 tiibeti ravijooga nejang, tiibetlanna Drukmo Gyal.
11:00 – 11:15 Teepaus
11:15 – 12:30 Loeng erinevatest teraapiatest, mida tiibeti meditsiini terapeudid oma töös kasutavad. Teraapia valitakse vastavalt kehatüübile või haiguse olemusele. Need jagunevad kas soojendavateks, jahutavateks või lõdvestavateks. Juttu tuleb kunye õlimassaažist, erinevatest moxa ehk põletusteraapiatest, kuivadest ja märgadest kuppudest, unikaalsest juk-chö teraapiast, mida sajandeid saladuses peeti, meie keha kaitseenergiat bLa tugevdavast massaažist ja muudest võimalustest keha ja meele tasakaalu taastada. Loengu peab Anu Rootalu-Wachsmann.
12.30 – 14.00 Võimalus kogeda erinevates tubades mõnd teraapiat ka omal nahal. Seda pakuvad erinevad tiibeti meditsiini terapeudid.
14.00 – 15.00 Lõunasupp
15.00 – 17.30 BLa energia massaaži praktiseerimine Drukmo Gyali juhendamisel.
17.30 – 19.00 Õhtusöök oma piknikukorviga.
19.00 – 20.00 Tiibeti tervendavate mantrate kontsert. Esinevad Drukmo Gyal, Taavi Peterson, Joosep Kõrvits ja Leho Rubis.

Päeva hind 25 eurot sisaldab loenguid, praktikume, lõunasuppi ja kontserti. Iga lisaeuro on suureks abiks Väluste koolimajas tegutsevale Eesti Tiibeti Meditsiini Akadeemiale.

Pileti saab osta SIIT

Vaata ja kuula samal teemal:
http://www.attmestonia.ee/tiibeti-meditsiin/tiibeti-traditsiooniline-meditsiin/
http://www.terviseraadio.ee/tiibeti-meditsiin/
https://r2.err.ee/663212/hallo-kosmos-nida-chenagtsang
https://r2.err.ee/658077/hallo-kosmos-alexandr-arbuzov
https://r2.err.ee/658091/hallo-kosmos-anu-rootalu
http://tiibetimeditsiin.ee/index.php/tiibeti-meditsiin/

La-energia on inimese kehas voolav eluliselt vajalik kaitseenergia. Olles otseselt seotud meie teadvusega, annab see jõudu, väge, stabiilsust, särava nahajume, meeleselgust, tundlikkust ja võimaldab kogeda õndsust ning rahulolu. See energia liigub meie kehas kooskõlas kuufaasidega. Kroonilise haiguse, emotsionaalse või füüsilise trauma ja liiga jõulise meditsiinilise sekkumise tõttu võime me seda energiat kaotada, millele viitavad erinevad sümptomid nagu kurbus, väsimus ja ärevus. La-massaaž on üks väga peenekoeline raviprotseduur tiibeti traditsioonilises meditsiinis, mida kasutatakse kaotatud la-energia taastamiseks, kasutades õli ning puudutades õrnalt konkreetseid punkte koos kujustamise ja teatud seemnesilpide lausumisega.