SORIG KHANG ESTONIA VÄLUSTE TTM KOOLI RENOVEERIMINE / TTM SCHOOL RENOVATION

Sorig Khang Estonia Väluste Tiibeti Meditsiini Kool vajab abi! Meie armsal vanal majal on vaja uut soojasüsteemi, et saaksime maja lahti hoida ka talvekuudel. Tuleohtlikud ahjud, külmad ruumid ja seoses sellega väga kõrged küttekulud on teinud talvel maja lahti oleku võimatuks. Meil õnnestus saada Prialt toetus, aga see ei kata kõiki maakütte paigaldamisega seotud kulusid. Otsustasime põrandate lammutustööd teha vabatahtliku tööga ja võimaldada teha Tiibeti meditsiini hüvanguks Karmajoogat.

Karmajooga on kolmas osa Juthok Ningthiki Nöndro traditsioonist. Esimene osa on harilik nöndro,  kus mõtlustatakse hinnalise inimelu, elu kaduvuse, põhjuse ja tagajärje seaduse ning vaimse vabaduse hüvedest. Teine osa on teekond ehk ebaharilik nöndro, kus täidetakse seitset juhist ehk tehakse 7 erinevat meditatsiooni harjutust. Kolmas osa – rakendamine ehk arginöndro – sisaldab endas Karmajoogat. Karmajooga on teadveloleku harjutamine igapäevaelus. Karma on tegu ja karmajoogat võiks nimetada “hea teo joogaks”.

Dr. Nida raamatus “Hea karma kunst Tiibeti moodi” on lk 106- 110 arginöndro kirjeldus, kus on ära toodud selle kuus tähtsat alapunkti:

  1. Toetage heategevust
  2. Päästke elusid
  3. Levitage Buddha ja Juthoki õpetust
  4. Looge kliinikuid ja keskuseid
  5. Viige Karma ellu
  6. Tegutsege keskkonna hüvanguks.

Nüüd on hea võimalus viia karma ellu – tegevusse – tehes häid tegusid, aidates kaasa Buddha ja Juthoki õpetuse levikule, toetades Tiibeti traditsioonilise meditsiini keskust ja tiibeti meditsiini arengut.  Aidates säilitada üht vana ajaloolist koolimaja (ehitatud 1879) ja tühjaks jäävat küla keskust toetate eesti külaelu arengut.

Karmajoogat on võimalik teha vastavalt oma võimalustele. Tööd on nii naistele kui ka meestele. Põhiliselt tegeleme maja tühjaks tegemise ja põrandate lõhkumisega. Töid koordineerib Madis Seinberg (tel. nr 56909186). Oma tulekust võiks teada anda attmestonia@gmail.com.

Sorig Khang Estonia Väluste kooli renoveerimine ja küttesüsteemide ehitamine Leader Eesti toetusel ja abil.

logo_kirjaga_paremal_480

leader logo eur(1)