DR. ALEXANDER ARBUZOV

Alexandr Arbuzov on sündinud 1964. aastal Peterburis. 1988. aastal lõpetas ta Peterburi Mechnicovi Meditsiini Akadeemia. Ta on õppinud kahe aasta vältel akupunktuuri Dr. Dong Khy Nguen juhendamisel (Vietnam). Alates 1991. aastast on ta õppinud Tiibeti traditsioonilist meditsiini nii iseõppimise teel, kui ka erinevatelt õpetajatelt Vladivastaokis, Buriaatias, Moskvas ja Peterburis. Alates aastast 2004 on ta Dr. Nida Chenagtsangi õpilane.

Dr. Arbuzov õpetab Tiibeti meditsiinis Juure tantrat. Samuti on ta ka Tiibeti meditsiini õppetekstide tõlkimise ja publitseerimisega tegeleva “Drangsong Group Project” director ja peatoimetaja.

Dr. Arbuzov ütleb, et Tiibeti traditsiooniline meditsiin on iidne teadmiste süsteem tervisest ja haigustest. Tänu katkematule õpetusliinile, kus meistrid on andnud oma teadmisi edasi õpilastele, on see süsteem säilinud tänase päevani. Tiibeti meditsiin on universaalne süsteem, mida saame kasutada kõigis kliimavöötmetes ja kultuuriruumides. Seda seetõttu, et süsteem on paindlik: tal on selge ja stabiilne struktuur ja alus, samal ajal saame aga seda reguleerida vastavalt uutele tingimustele. See on ravim kõigile, olenemata kultuuritaustast, riigist ja religioonist.