DR. NIDA CHENAGTSANG

Dr Nida Chenagtsang on sündinud Tiibeti nomaadi perekonnas, väikeses Malho külas Amdos. Seitsmeaastaselt läks ta õppima kohalikku nomaadikooli, kus õppetöö toimus telkides. Sellele järgnes 4 aastat hiljem Malho vähemusrahvaste keskkool. Pärast keskkooli lõpetamist astus ta Amdo Rigongi õpetajate kolledžisse, kus temast sai Malho keskkooli õpetaja. Ta õpetas tiibeti ja hiina keelt ning ajalugu.

Ent 1991. aastal astus dr Nida Tiibeti Meditsiini Ülikooli Lhasas, mille ta lõpetas suurepäraste tulemustega. Tema magistritöö teemaks oli kunye (tiibeti traditsiooniline massaaž), samuti iidsete välispidiste teraapiate taasavastamine ja kasutuselevõtt. Meditsiini on ta praktiseerinud nii Lhasas kui Tsetangis. 1996. aastal tuli ta Shang Shungi Instituudi kutsel Itaaliasse, et Euroopas Tiibeti meditsiini tutvustada.

1999. aastast alates on dr Nida Chenagtsang olnud oma õpetuste ja uurimustööde tõttu kõrgelt hinnatud nii Aasiamaades kui Läänes. Ta on kirjutanud mitmeid raamatuid tiibeti meditsiini erinevate valdkondade kohta.

Dr Nida Chenagtsang on üks Ngak-Mang Instituudi asutajatest eesmärgiga säilitada Tiibeti ngakpade kultuuri, samuti on ta Rahvusvahelise Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia (IATTM) direktor.

Praegu elab ta Roomas, Itaalias, kus omab meditsiinilist erapraksist ning lisaks sellele käib dr Nida õpetamas ja kursusi pidamas kõikjal üle maailma.