DR-Nida-2019(1)

11.-12. oktoober 2019 – Karmamudra õpetused Väluste koolis Viljandimaal

Karmamudra-õndsuse jooga, õpetaja dr Nida Chenagtsang

Õpetused toimuvad kell 10.00-18.00
Vaheajad õpetaja äranägemise järgi, lõunavaheajal pakutakse taimetoitu.
Osavõtutasu: 100 EUR (madalam osavõtutasu on võimalik inimestele, kellel on väiksem sissetulek või erivajadused ning Sorig Khang Eesti vabatahtlikus töös osalenutele)
Registreerimistähtaeg: 30.09.19

Karmamudra tähendab iidset budistlikku õndsuse joogat. Samuti on see tuntud kui “Oskuslike meetodite tee” või “Suure õndsuse tee.” Karmamudra kasutab võimsaid meditatsioonitehnikaid muundamaks tavalist naudingut, maist iha ja orgasmi kui vahendit vaimseks transformatsiooniks ja seesmiseks vabanemiseks. Dr Nida Chenagtsang avab nii bioloogilis-meditsiinilisi kui ka traditsioonilisi Tiibeti ideid seksuaalterviseks ja heaoluks.

Dr Nida Chenagtsang tutvustab kahepäevase õpetuse jooksul joogaharjutusi ja hingamisharjutusi koos Karmamudra meditatsiooniga.

Kursusel osalemiseks ei ole eeltingimusi, võid tulla üksi või koos oma kaaslasega. Õpetuse mõistmiseks tulevad kasuks Juthog Yönten Gonpo vaimsete eelharjutuste ehk nöndrö läbimine ja Juurtantra õppe läbimine.

13.-14. oktoober 2019 – Peenanatoomia kursus vasatavalt tiibeti meditsiini ja vajrayana õpetustele Väluste koolis Viljandimaal. Õpetaja on Dr Nida Chenagtsang.

Õpetused toimuvad kell 10.00-18.00
Vaheajad õpetaja äranägemise järgi, lõunavaheajal pakutakse taimetoitu.
Osavõtutasu: 100 EUR (madalam osavõtutasu on võimalik inimestele, kellel on väiksem sissetulek või erivajadused ning Sorig Khang Eesti vabatahtlikus töös osalenutele).
Registreerimistähtaeg 30.09.19.

Kursuse tutvustus:

Peenanatoomia teadmised on pärit budistlikust filosoofiast. Sellest on kirjutanud ka Juthog Jönten Gonpo oma vaimses tekstis “Juthog Nyingthik” kui täiendavat õpetust traditsioonilise tiibeti meditsiini praktiseerijatele. Seda teksti loetakse vajrayana tekstiks ja selle ülim eesmärk on mõista vaimset virgumist tiibeti meditsiini vaatenurgast. Tasakaalus vaimne, energeetiline ja füüsiline tasand on olulise tähtsusega vaimseks virgumiseks.

Kursuse sisu:

Vajra anatoomia (2 päeva) sissejuhatus:

  • Anatoomiasse ja füsioloogiasse kanalites ja chakrates (རྩ་འཁོར rtsa ‘khor) vajra peenkehas
  • Peenenergiate (རླུང rlung) ja vajra kõne vibratsioonide klassifikatsioon ja iseloomustus
  • Seletused meele essentsist (ཐིག་ལེ thigle), erinevatest teadvustest ning õndsuse ja selguse aspektidest
  • Kolme Vajra ühinemine ning nende vasted eri dimensioonides

Kursusel osalemiseks ei ole eeltingimusi. Õpetuse mõistmiseks tulevad kasuks Juthog Yönten Gonpo vaimsete eelharjutuste ehk nöndrö läbimine ja Juurtantra õppe läbimine.

15.oktoober 2019. Yuthog Nyingthiki tekstist pika eluea pühitsus ning la-energia tagasitoomine. Õpetaja on dr Nida Chenagtsang.

Õpetus toimub kell 10.00-18.00
Vaheajad toimuvad õpetaja äranägemise järgi, lõunavaheajal pakutakse taimetoitu.
Osavõtutasu 50 EUR (madalam osavõtutasu on võimalik inimestele, kellel on väiksem sissetulek või erivajadused ning Sorig Khang Eesti vabatahtlikus töös osalenutele)
Registreerimistähtaeg 30.09.19

La (Tib: བླ) on meie peenenergeetiline jõud, viie elemendi puhas energia, mis ringleb kehas vastavalt kuutsüklile. La energia on vahetult seotud meie teadvusega, kaitseb ja kosutab nii füüsilist keha kui ka meelt. La energia võib olla mõjutatud kroonilise haiguse, füüsilise või emotsionaalse trauma või agressiivsete ravimeetodite poolt. Traditsiooniliselt on öeldud, et meie la energia võib olla ka “varastatud” negatiivsete mõjude poolt väljastpoolt. La energia kao tunnusteks on kehajõudluse ja stabiilsuse puudulikkus, krooniline väsimus, ärevus ja depression ning meel, mis on täis segadust ja kahtluseid.

Sellel ühepäevasel õpetusel seletab dr Nida Chenagtsang la energiat nii meditsiinilisest kui ka vaimsest vaatenurgast. Samuti annab ta pika eluea väepühitsuse vastavalt Juthog Nyingthigi traditsioonile ja aitab tuua tagasi kadunud la energiat kümnest ilmakaarest meie endi kehasse aitamaks taastada füüsilist tervist ning elujõudu, õnne ja meeleselgust. See on väga hea kursus vajrayana budismi praktiseerijatele sõltumata koolkonnast või ka inimesele, kes püüdleb keha, energia ja meele suurema tasakaalu poole. Tegemist on väga praktilise õpetusega, mis sobib ka tervishoiu valdkonna töötajatele, kes soovivad sügavuti mõista patsientide tasakaalutuse peenemaid põhjuseid.

Sellel kursusel osalemiseks ja väepühitsuse saamiseks ei ole eeltingimusi. Ent selleks, et aidata la energia tagasitoomist teistele inimestele, peavad eelnevalt olema sooritatud Juthog Nyingthig`i eelpraktikate ehk nöndrö ritriit ning üks seitsmepäevane Välise gurujooga ritriit kas üksi või grupis. Grupiritriitide kohta leiate teavat Sorig Khang Estonia kodulehelt www.attmestonia.ee. Ritriiti võib teha ka üksi, sellisel juhul peavad olema juhendid kvalifitseeritud Sorig Khangi ritriidijuhendajalt.

Dr Nida Chenagtsang on sündinud Amdos, Ida-Tiibetis. Tal tekkis huvi traditsioonilise meditsiini vastu, mistõttu ta alustas meditsiiiniõpinguid kohalikus tiibeti meditsiini haiglas. Hiljem sai ta stipendiumi Lhasa Meditsiiniülikoolis õppimiseks, mille ta lõpetas 1996. aastal. Praktilist õpet sai ta Lhasa ja Loka tiibeti meditsiini kliinikutes. Dr Nida on publitseerinud mitmed artiklid ja raamatud “sowa rigpa” ehk tiibeti traditsioonilise meditsiini ning iseäranis selle vaimse osa ehk Yuthog Nyingthiki kohta. Ta on sügavuti uurinud iidseid Tiibeti ravimeetodeid ja saanud väliste teraapiate elustamise eest kõrge tunnustuse nii Idas kui Läänes. Dr Nida on Rahvusvahelise Sorig Khang organisatsiooni kaasasutaja ja meditsiiniline direktor ning Ngakmang Instituudi kaasasutaja. Viimane on loodud säilitama ja arendama Rebkongi ngakpade ehk joogide kultuuri modernses Tiibeti ühiskonnas.

Dr Nida õpetab sowa rigpat ja Yutog Nyingthik`i vaimset traditsiooni rohkem kui neljakümnes maailma riigis. Tal on vaba inglise keele oskus ja ta on tuntud oma inimliku lähenemise ja humoorika õpetusstiili poolest. Tahtes rohkem teada Dr Nida Chenagtsangist, külasta www.sorignet kodulehekülge.

Kursus toimub Väluste koolis.
Aadress: Väluste kool, 69704
Väluste küla, Viljandi vald

Majutus:

Ööbimine Väluste koolis või vajadusel selle lähistel:
Voodikoht jagatud toas koos voodipesuga 5€/öö (meil on piiratud kogus voodeid, esimesena tasunud saavad voodikohad)
Suures saalis oma magamiskotis magamine: 3€/öö
Väljas oma telgis: tasuta
Võite ööbida ka Viljandis (20 km) või mõnes muus majutusasutuses lähipiirkonnas (9km). Vajadusel aitame seda korraldada

Toitlustamine
10 EUR päevas (kolm lihtsat taimetoidukorda).

Kontakt:
Olev Poolamets (+372 56622588)
Madis Seinberg (+372 56909186)
Drukmo Gyal (+37258981822)

Email: attmestonia@gmail.com

Registreerimistähtaeg 30.09.19

Registreeru / Sign up

Kursusele registreerimiseks palun täida ankeet

Please fill the registration form

Registreeru / Sign up

DR-Nida-2019_ENG

11-12th October 2019 – Karmamudra teachings. Väluste School, Estonia

Karmamudra – The Yoga of Bliss by Dr.Nida Chenagtsang 
(Friday-Saturday) October 11th – 12th: 10am-6pm, with lunch break
100 Euros (reduced fees available for low-income + special needs + SK Estonia Volunteers)
Registration Deadline: 30th September

Karmamudra refers to the ancient Buddhist yoga of bliss, Also known as ‘The Path of Skillful Means’ or ‘The Path of Great Bliss’, Karmamudra uses powerful meditation techniques to transform ordinary pleasure, worldly desire, and orgasm into vehicles for spiritual transformation and inner liberation. Dr Nida Chenagtsang explores both bio-medical and traditional Tibetan ideas about sexual health and well-being, Physical yogas, breathing exercises with meditation of Karmamudra will be introduced in this 2-day teaching  by Dr.Nida Chenagtsang.
There are no pre-requisites to attend this course, You would understand more from this course if you have done 7-day retreat of YN Ngondro practice or Root Tantra studies, you may come alone or with your partner.

13th – 14th October 2019 – Subtle Anatomy According to Tibetan Medicine and Vajrayana. Väluste School, Estonia

Subtle Anatomy According to Tibetan Medicine and Vajrayana by Dr.Nida Chenagtsang 
(Sunday-Monday) October 13th – 14th: 10am-6pm, with lunch break
100 Euros (reduced fees available for low-income + special needs + SK Estonia Volunteers)

Introduction of the Course:
The knowledge about subtle anatomy derives from Tantric Buddhism, It is originally mentioned by Yuthok Yonten Gonpo in the Spiritual text – Yuthok Nyingthig as an additional subject to Traditional Tibetan Medicine. This is considered a Vajrayana text for Tibetan medicine practitioners, the main goal is to understand the spiritual enlightenment through Tibetan medical point of view, a balanced mental, energetic and physical level is vital in terms of achieving spiritual enlightenment.
Content of the Course:
Vajra Anatomy (2 days) introduces:

  • Anatomy of and processes within channels and chakras (རྩ་འཁོར rtsa ‘khor) of the subtle vajra body
  • Classification and characteristics of elemental energies (རླུང rlung) and vibrations of the subtle vajra speech
  • Explanations about the mind’s essence (ཐིག་ལེ thigle) and different consciousnesses and aspects such as bliss and clarity
  • Union of the Three Vajras and their equivalents in different dimensions

There are no pre-requisites to attend this course, It will be helpful if you have studied Root tantra or KuNye level 1, generally, all are welcomed to participate.

Registration Deadline: 30th September

15th October 2019 Yuthok Nyingthig Long Life Empowerment and ‘La’ Hooking. Väluste School, Estonia

Yuthok Nyingthig Long Life Empowerment and ‘La’ Hooking with Dr. Nida Chenagtsang
Tuesday, October 15: 10am-6pm, with lunch break
50Euros (reduced fees available for low-income + special needs + SK Estonia Volunteers)

La (Tib: བླ) is our subtle life force, the pure energy of the five elements that circulates within the body according to the lunar cycle. The La energy, closely connected with our consciousness protects and nourishes both the physical body and the mind.  La can be compromised due to chronic illness, stress, physical or emotional trauma, or aggressive medical treatments. Traditionally it is said that our La energy can also be ‘stolen’ by negative influences from the outside. Signs of loss of La energy include lack of strength and stability in the physical body, chronic fatigue, anxiety and depression, and a mind that is full of confusion and doubts.

In this one day rare teaching Dr Nida Chenagtsang will explain La energy from both a medical and spiritual perspective. He will then confer the long life empowerment from the Yuthok Nyingthig tradition and ‘hook’ back the lost La from the ten directions and return it to one’s own body in order to restore physical health and vitality, happiness and clarity.

This is an excellent course for Vajrayana Buddhist practitioners of any lineage, or for anyone simply seeking greater health of body, energy, and mind. It is also a highly practical teaching for healthcare practitioners who are seeking a deeper understanding of the subtle causes of imbalance in their patients.

Registration Deadline: 30th September

There are no pre-requisites to attend this course and receive the empowerment!  However in order to perform this La hooking practice on behalf of others, it is required to complete one seven day Yuthok Nyingthig ngöndro preliminary practice retreat and one seven day Outer Guru Yoga retreat either alone or in a group. Group retreats are organized by Sorig Khang Estonia, please visit www.attmestonia.ee for information.  A retreat may also be completed alone, please inquire about receiving instructions and advice from a qualified Sorig Khang retreat guide.

Registration is through Sorig Khang Estonia, and events will be held at Väluste school.

Address:
Väluste school, 69704
Väluste village, Viljandi county, Estonia

Lodge:
Sleeping will be arranged inside or nearby Väluste school:
Single Bed in shared rooms with clean sheets and warm quilts prepared: 5€/night (we have limited beds, whoever pays firsts, gets the bed first.)
Sleeping in the Big hall with one’s own sleeping bag: 3€/night.
If Väluste is not your option, we can help to arrange hotel in nearby Town (20kms) away or accommodation place 9 km from Väluste school.

Food and drinks:
10 euros per day (Three simple vegetarian meals )

Contact:
Olev Poolamets (+372 56622588)
Madis Seinberg (+372 56909186)
Drukmo Gyal (+37258981822)

Email: attmestonia@gmail.com

Dr. Nida Chenagtsang was born in Amdo, in Eastern Tibet. Interested in the traditional healing science of his people, he began his early medical studies at the local Tibetan Medicine hospital. Later he gained scholarship entry to Lhasa Tibetan Medical University, where he completed his medical education in 1996. Dr. Nida completed his practical training at the Tibetan Medicine hospitals in Lhasa and Lhoka. He has published many articles and books on Sowa Rigpa (Traditional Tibetan Medicine), has extensively researched ancient Tibetan healing methods, and has gained high acclaim in the East and West for his revival of traditional Tibetan external healing therapies. He has published many articles and books on Sowa Riga and its spiritual counterpart, the Yuthok Nyingthig Vajrayana Buddhist tradition. Dr. Nida is the Co-Founder and Medical Director of Sorig Khang International and Co-Founder of the International Ngakmang Institute, established to preserve and maintain the Rebkong Ngakpa yogic culture within modern Tibetan society. Dr. Nida trains students in Sowa Rigpa and the Yuthok Nyingthig spiritual tradition in over 40 countries around the world. Fluent in English and known for his accessible and humorous style.  To learn more about Dr. Nida Chenagtsang visit: www.sorig.net

Registreeru / Sign up

Kursusele registreerimiseks palun täida ankeet

Please fill the registration form

Registreeru / Sign up