NGAKPA HUNGCHEN CHENAGTSANG

Hungchen Chenagtsang on tuntud Amdo ngakpa kuulsast Rebkongi ngakpade grupist Tiibetis. Ngakpa on joogi, vaimne ehk tantristlik praktik. Erinevalt munkadest ja nunnadest ei ela ngakpad (mehed) ja ngakmad (naised) kloostrites, vaid nende vaimne praktika on igapäevase ilmaliku elu osa. Nende elu sarnaneb enam tänapäevaste Lääne ilmalike budistide eluga; ngakpadelt on meil palju õppida just selles osas, kuidas ühildada igapäevaelu – töölkäimist, pereelu jms – vaimse praktikaga. Kuidas igapäevaelust saab vaimne praktika.

Hungchen on üks Ngak-Mang Instituudi asutajatest Tiibetis, ta on noorte ngakpade vaimne õpetaja, samuti kohapeal hinnatud nii kultuurilise kui vaimse nõuandjana. Ta saab ise jätkuvalt õpetusi suurtelt meistritelt Gonglaka kloostris Rebkongi lähedal.

Hungchen Chenagtsang on lisaks veel õpetlane, ta on teinud uurimustöid nii Cambridge`i kui Oxford`i Ülikoolide juures, lisaks ka USAs ja Hiinas.

Ngakpa Hungchen käib Euroopas dr Nida kutsel õpetamas mantraid ja vaimseid ravipraktikaid eelkõige tiibeti meditsiini ja Yuthog Nyingthig`i vaimset traditsiooni praktiseerivatele õpilastele, kes soovivad süvendada oma teadmisi ja kogemusi mantraravi ja vaimse ravi valdkonnas. Võimalus õppida ngakpa Hungcheni käe all on väga unikaalne ja haruldane; pealegi on ta mitmete väga eriliste õpetuste liinihoidjaks. Lisaks Euroopale käib ta õpetusi andmas ka Burjaatias ning Venemaal (Siberis).

Ngakpa Hungchen räägib ainult tiibeti keelt, tema õpetusi saab kuulata tõlgi vahendusel.