LAAMA LOBSANG DARJY

Meie õpetaja Laama Lobsang Darjy (bLa ma bLo bZang Dar rGyas) (1967-2010) oli Tiibetist, Amdost pärit astroloog ja tiibeti budistlike Nyingma, Kagyudpa ja Gelugpa koolkondadega seotud munk.

13-aastasena astus Laama Rajha kloostrisse, kus lõpetas ka oma budistlikud õpingud, muuhulgas budistlik filosoofia, tantra ja Kalachakra tantra. Juba 20-aastaselt oli ta kloostris rituaalide eeslauljaks, 27-selt tantristlike rituaalide meister, samuti õppis ta kloostris tiibeti meditsiini ja astroloogiat.

Peale selle oli Laama Lobsang kirjanik ja poeet: tema raamat “One Voice” räägib tema kui tiibetlase kogemustest kiirelt muutuvas moodsas ühiskonnas. Ta oli Tiibeti Kirjanike Liidu liige ja esindas näiteks 2005. aasta maikuus Tiibeti kirjanikke Itaalias, Veneetsias peetud Eneseväljenduse Vabaduse Konverentsil (PEN – Freedom of Expression Conference).

Eestit külastas Laama Lobsang Darjy esmakordselt 2009. aasta veebruaris Pärnu tiibeti budistliku sangha kutsel (www.sangyeling.org), pidades Pärnus loenguid tiibeti kosmoloogiast ja budismist ning õpetades meditatsioonipraktikaid.

Esimese tiibeti elementide astroloogia kursuse pidas Laama 2009. aasta maikuus Tallinnas 16-nele huvilisele. Edasijõudnute kursus toimus veebruaris 2010 ning seal osales 8 inimest. Kolmas kursus oli planeeritud toimuma veebruaris 2011, ent kurvastuseks lahkus Laama meie hulgast 27. septembril 2010 Londoni haiglas.