JUTHOK NINGTHIG

Spetsiaalkursus

Juthok Ninghtigi baaspraktika (Nöndro)

Kursuse kestvus on 8 päeva pideva kohapeal viibimisega ning taimetoiduga.

See kursus on mõeldud neile, kes on üles näidanud tõsist pühendumust tiibeti ravikunsti õppimisel ja praktiseerimisel.

Juthok Ningthig – tiibeti traditsioonilise meditsiini vaimne praktika arstidele ja terapeutidele

Juthok Ningthig on väga eriline vaimne praktika tiibeti traditsioonilise meditsiiniga tegelevatele arstidele ja terapeutidele. Yuthog Nyingthig tähendab “Juthoki Õpetuse Varjatud Olemus”. Juthok Jonten Gonpo noorem (1126-1202) lõi selle praktika eesmärgiga juhtida praktiseerijad meditsiini ja vaimse praktika ühtsuse kogemiseni. Selle tulemuseni jõutakse läbi keha, meele ja energia harmoonilise ühendamise 5 elemendi kõige peenekoelisemal tasandil. Õpetus baseerub Yuthog Nyingthigi Juuretekstil ja kommentaaril.

Juthog Jonten Gonpo noorem andis inimkonnale “kaks kalliskivi” – Neli Tantrat (rGyud bZhi) ja Juthok Ningthig (gYu Thog sNying Thig) praktika. Mõlema kalliskivi õpetused ja ülekande andis ta oma südameõpilasele Sumtong Yeshe Zungile (Sum sTon Yeshes gZhugs), kes hoidis ja jäädvustas seda kaksikliini.

Dr Nida Chenagtsang on saanud selle katkematu liini ülekande oma õpetajalt Khenpo Troru Tsenamilt. Loa õpetust omakorda edasi anda andis dr Nidale üks Tiibeti auväärsemaid Yuthog Nyingthigi ja tiibeti meditsiini liinihoidjaid Micho Khedrub Gyatso Rinpoche.

Juthok Ningthig Juuretekst on kokkuvõte Juthogi vaimsest õpetusest. Juthog leidis, et vaimne praktika, jooga ja meditatsioon peaksid kuuluma iga tiibeti arsti koolituse sisse. Tekst sisaldab:

nöndro ehk baaspraktika osa

– neli erinevat Juthogi gurujooga vormi

– suurem peatükk tiibeti meditsiinilist yantra joogat (füüsilised harjutused)

– 15 peatükki füüsilise meditsiini ja patoloogia õpinguid (s.h kolme energia tasakaalutused, nakkushaigused, valu, traumad, mürgid)

– terviklik Vajrayana praktika:

1. Khyed Rim – Loomise/Kujustamise praktika (Kolme Juure praktika)

2. Dzog Rim – Lõpuleviimise praktika (Kuus Joogat, kaasaarvatud gTummo praktika, Gyulu praktika, Bardo praktika, Phowapraktika, Une praktika)

3. Dzog Chen – Enesevabastamine sansaarast-nirvaanast

– Mendrub (sMan sGrub) praktika, ravi- ja kaitsemantrad

– Meditsiinikaitsjate praktikad

– Juhendid erilisse pulsidiagnostikasse, kus praktiseerija peab läbima ühe kuu pikkuse vaimse retreadi ning spetsiaalsed praktikad enne pulsidiagnostikaga tegelema hakkamist

– Juthok Ningthig praktika ise on seotud spetsiaalsete kõiketeadmise ja selgeltnägemise võimete arendamisega, mis võimaldab arstil olla parem ravitseja.

Yuthok