Dr Nida Chenagtsang

Õpetaja Dr. Nida Chenagtsangi juhised ja nõuanded kuidas toimida praegusel keerulisel perioodil  leiab siit LINGILT/ You can find dr. Nida Chenagtsang suggestions from the LINK below.

Tiibeti meditsiinis ravitakse haiguseid mitmetest eri printsiipidest lähtuvalt, üks baaspõhimõtteid on kolme Nyepa(energia): rLung, mKrispa, Badkan tasakaalustamine. rLung tõlgitakse ka kui tuuleenergia, tasakaalustada saab seda nii üldisemalt kui ka organist lähtudes jne. Emotsionaalne häiritus on üks rLungi olulisemaid põhjuseid samas rLungi liig või häiritus teeb teisi häireid tugevamaks näiteks palaviku-põletiku(Tsawa). Praegusel Corona probleemi perioodil emotsionaalne häiritus või tuule häiritus võib tugevdada Tsawa(kuumuse häiritust), anda probleeme vaimsete häirete süvenemisele, tugevdada probleeme suhtlemises. Meil ei ole siin lihtne kasutada üks-ühele Tiibeti ravivõtteid, kuna paljusid seal kasutatavaid meetodeid või ravimtaimi-mineraale ei saa üks ühele tuua meile nii nende puudumise kui ka täpsete teadmiste puudumise tõttu. Siiski mõningaid laiemalt kasutatavadi ja arusaadavamaid võimaulsi on. Üks nendest on meilegi hästi tuntud küüslauk, vaadake Sorig Khang Itaalia poolt tehtud tutvustust kuidas seda lihtsalt kasutada. Küülsauku kasutatakse paljudes Tiibeti retseptides sealhulgas Chuldenis-noorendamise meetodites, selleks, et seda peenemalt kasutada ja mõista kuidas kasutada on vaja juba pikemat õpet nii, et kui pandeemia läbi liituge pikaajaliste kursustega.

https://www.facebook.com/SorigKhangitalia/videos/832017943955360/?eid=ARCE0ahNkF-1YZ5NK9GItFFsySIFrcoAJDBeWu4ecsY3TpI5wIOjf88BKivPYt5YaMYtc6eU33LmQVF1

Drukmo Gyal – ravimantrad/Healing mantras from the Drukmo Gyal