Budism

Tiibeti Uus Aasta (lo-sar) algab 24. veebruaril. Algav Raud Hiire Aasta on ühtlasi uue 12-aastase tsükli esimene aasta, seega oluline kõigile.

Tiibetis tähistatakse uue aasta algust kolmepäevase festivaliga, mis segab püha ja ilmalikke tavasid – palved, tseremooniad, rippuvad palvepärlid, püha ja rahvatantsud ning pidulik pidutsemine. See on kõige tiibeti festivalide kõige laiemalt tähistatav aeg ja tähistab aega kõigi asjade puhastamiseks ja uuendamiseks. Tiibetlased järgivad kuukalenderit, nii et Losari aeg muutub aasta-aastalt. 

Tiibeti meditsiini 2-aastase õppe veebruarikuu koolitus Väluste Koolis lõpeb just Tiibeti uue aasta hakul. Koolituse sisu sel nädalavahetusel on anatoomia-füsioloogia ning kuputeraapia.

Seepärast on plaanis seda olulist sündmust ka väikest viisi ära märkida meie tiibeti meditsiini õpetavas koolis Välustes, et aasta tuleks parem, sujuvam ja positiivsem. Uksed on lahti kõikidele tiibeti meditsiini ja budismi huvilistele ja sõpradele, kes osa võtta soovivad.

Oled oodatud 23. veebruari õhtul kella 5 paiku, plaanis on teha ganapuja rituaali ja seejärel meditsiinikaitsjate praktika. Rituaal rahustab haigusseisundeid, annab jõudu, pika ea, puhastab ning toob rikkust ja head õnne. Kes soovib, võib laule, tantse, ringmänge jm lisaks organiseerida. Tulijad võtku igaüks veidi toitu-jooki (head ja paremat) ganapuja jaoks ühes. Kohale võib tulla ka varem.

Kohtumiseni!

Anu Rootalu-Wachsmann ja Sorig Khang Estonia – Väluste kooli liikmeskond